^ Back to Top

Mikołajkowy Turniej o Puchar MKKK

10 grudnia 2017 roku w Hali Sportowej w Zespole Szkół nr 2 w Mińsku Mazowieckim odbył się Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin zorganizowany przez Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushin.

Turniej jak zwykle przyciągnął bardzo dużą liczbę zawodników oraz jeszcze liczniejszą grupę kibiców. Zwyczajowo rozpoczęliśmy ceremonią otwarcia, następnie kibice mieli możliwość podziwiać różne techniki wykonywane przez karateków. Sensei Maciej Wójcicki przywołał samego Świętego Mikołaja, który każdego uczestnika obdarował upominkiem.

W zawodach uczestniczyło 140 zawodników i zawodniczek ćwiczących na co dzień w różnych sekcjach naszego Klubu. Sędzią głównym całych zawodów był sensei Tomasz Bartnicki (4 dan).
Najmłodsi i najmniej doświadczeni zawodnicy rywalizowali ze sobą w technikach kihon. Nieco starsi i bardziej doświadczeni karatecy startowali w konkurencjach kata oraz kumite w różnych kategoriach wagowych i wiekowych.

Emocje sięgnęły szczytu, gdy nadszedł czas na walki półfinałowe i finałowe. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki swoich faworytów. Zarówno wygrany, jak i przegrany zawsze pięknie dziękują sobie za stoczony pojedynek.

Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali puchary, medale i dyplomy. Swoim pociechom kibicowali rodzice, najbliższa rodzina oraz znajomi. Poza matą na karateków czekały jeszcze inne atrakcje: w urządzonej specjalnie na potrzeby uczestników turnieju wspaniałej pracowni ozdób świątecznych zarówno młodsi, jak i starsi mogli popisywali się talentami w ozdabianiu bombek, malowaniu figurek z masy solnej itp. W Strefie Świętego Mikołaja czekał sam Święty, któremu asystowała przemiła Śnieżynka – mali i duzi karatecy chętnie odwiedzali to miejsce. Święty Mikołaj stawiał przed każdym jakieś zadanie do wykonania, po którym można było uzyskać miły upominek.
Kolejną świąteczną atrakcją był pokaz decupage, przygotowany przez p. Jagodę Paudynę, która oczarowała wszystkich wykonanymi przez siebie, przepięknymi ozdobami świątecznymi.

Oprócz Świętego Mikołaja na naszym turnieju pojawiły się smoki SJOK z zaprzyjaźnionego Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, które jak co roku wsparło organizację naszego przedsięwzięcia, za co składamy gorące podziękowania dyrektorowi panu Tomaszowi Paudynie i jego Pracownikom.

Gorące podziękowania także dla Tomasza Piotrowskiego, który już po raz kolejny wspiera nasze działania.

Pani Jagodzie Paudynie za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów decupage.

 Pragniemy także podziękować Centrum Terapii Dzieci i Młodzieży za ufundowanie pucharu dla Najlepszego Zawodnika Turnieju i upominków dla złotych medalistów.

Zarząd Klubu pragnie złożyć gorące podziękowania wszystkim Rodzicom i Członkom Klubu, którzy pomogli w organizacji Turnieju.

Mikołajkowy Turniej była to kolejna dobra okazja do integracji członków Klubu, spotkania z karate Kyokushin i popularyzacji tej dyscypliny w duchu dobrej sportowej rywalizacji w myśl hasła:

„Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności”.