^ Back to Top

Turniej o Puchar Mińsko-Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin

22  kwietnia 2018 roku w Hali Sportowej w Zespole Szkół nr 2 w Mińsku Mazowieckim odbył się Turniej o Puchar Mińsko-Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin.

Turniej jak zwykle przyciągnął bardzo dużą liczbę zawodników oraz jeszcze liczniejszą grupę kibiców. Zwyczajowo rozpoczęliśmy ceremonią otwarcia, którą poprowadził prezes sensei Maciej Wójcicki, następnie kibice mieli możliwość podziwiać różne techniki wykonywane przez karateków. Specjalny pokaz dla rodziców poprowadzili sensei Warzyniec Pniewski, sensei Paweł Galant i senpai Katarzyna Fruba.

W zawodach uczestniczyło 130 zawodników i zawodniczek ćwiczących na co dzień w różnych sekcjach naszego Klubu. Sędzią głównym całych zawodów był sensei Tomasz Bartnicki (4 dan) . Karatecy startowali w konkurencjach kata oraz kumite w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali puchary, medale i dyplomy. Swoim pociechom kibicowali rodzice, najbliższa rodzina oraz znajomi. Poza matą na karateków i ich rodziców czekał jak zwykle słodki poczęstunek w kawiarence.

Na turnieju pojawiły się smoki SJOK z zaprzyjaźnionego Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, które jak co roku wsparło organizację naszego przedsięwzięcia, za co składamy gorące podziękowania dyrektorowi panu Tomaszowi Paudynie i jego Pracownikom.
Gorące podziękowania także dla Tomasza Piotrowskiego, który już po raz kolejny wsparł nasze działania.

Zarząd Klubu pragnie złożyć gorące podziękowania wszystkim Rodzicom i Członkom Klubu, którzy pomogli w organizacji Turnieju.

W Mińsko-Mazowieckim Klubie jest organizowanych wiele wydarzeń, które są wspaniałą okazją do integracji członków Klubu, spotkania z karate Kyokushin i popularyzacji tej dyscypliny w duchu dobrej sportowej rywalizacji w myśl hasła: „Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności”.