^ Back to Top

Mistrzostwa Europy - Świnoujście/Ahlbeck 24-25.09.2021

24-25 września 2021 w Świnoujściu odbyły się 34. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin.
W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z 18 europejskich krajów. Rozegrano konkurencje w kategoriach kumite i kata seniorów, młodzieżowców (18-21), juniorów (16-17), młodzików (14-15) i kadetów (12-13).

Oficjalnego otwarcia ME dokonali: Prezydent EKF Antonio Pinero, Sekratarz Generalny EKF Andrzej Drewniak, Prezes PZK Maciej Sokołowski, Wiceprezydent Miasta Świnoujście oraz Prezydent przyległego Miasta Ahlbeck w Niemczech.

Miński Klub Karate reprezentowało 6 karateków: Nina Bartnicka, Aleksandra Zęgota, Sandra Kosiec (3 miejsce kumite), Kinga Adamska, Daria Kwiatkowska i Mikołaj Kwiatkowski (3 miejsce kumite). Pod okiem czujnych trenerów: sensei Tomasza Bartnickiego, Macieja Wójcickiego i Jarosława Fruby dzielni zawodnicy przygotowywali się bardzo pracowicie przez wiele miesięcy i z całą mocą możemy stwierdzić, że godnie wystąpili.

Wracamy z dwoma brązowymi medalami w konkurencji kumite i z ogromnym apetytem na więcej – dlatego też nasi Karatecy nie spoczywają na laurach – już przygotowują się do następnych zawodów.

W listopadzie wystąpią w Krakowie na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushinkai – liczymy na trzymanie kciuków!