^ Back to Top

Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin, Kraków 2021 

Nigdy w historii karate kyokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii. W tym roku pierwszy raz w historii, w sercu Europy – w Krakowie  odbyły się Mistrzostwa Świata – gdzie najlepsi karateka rywalizowali o tytuł Mistrza Świata.

Do udziału w imprezie zgłosiło się 690 zawodniczek i zawodników z ponad 30 krajów – z Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

Zawodnicy walczyli w różnych kategoriach wiekowych (młodzicy – 12-13 lat, juniorzy młodsi – 14-15 lat, juniorzy – 16-17 lat, młodzieżowcy – 18-21 lat, seniorzy – powyżej 21 lat, oldboje – powyżej 35 lat) i wagowych. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszego Klubu. Sensei – Tomasz Bartnicki, Maciej Wójcicki i Jarosław Fruba przeszli szkolenie i zdobyli uprawnienia sędziów międzynarodowych.

W kumite wystartowali senpai: Nina Bartnicka, Sandra Kosiec, Daria Kwiatkowska, Mikołaj Kwiatkowski. Naszym zawodnikom przy macie sekundowali: sensei Katarzyna Fruba i sensei Paweł Galant.

Z Mistrzostw Świata Karate Kyokushin KWF przywozimy 3 miejsca medalowe.

2 miejsce Wicemistrzyni Świata KWF Senpai Sandra Kosiec

3 miejsce Brązowy medal Senpai Daria Kwiatkowska

3 miejsce Brązowy medal Senpai Mikołaj Kwiatkowski

Gratulacje dla wszystkich zawodników startujących w zawodach.
Ogromne brawa za waszą ciężką pracę Osu!