^ Back to Top

POWIATOWY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN - 4 grudnia 2022

Turniej Mikołajkowy jak zwykle przyciągnął bardzo dużą liczbę zawodników oraz jeszcze liczniejszą grupę kibiców. Zwyczajowo rozpoczęliśmy ceremonią otwarcia, następnie kibice mieli możliwość podziwiać różne techniki wykonywane przez karateków.

Następnie zarząd Klubu podsumował swoją roczną pracę i pogratulował wielu osiągnięć:
shihanowi Tomaszowi Bartnickiemu – zdania egzaminu na 5 dan, sensei Pawłowi Galantowi na 2 dan, sensei Katarzynie Frubie na 2 dan oraz  sensei Bartłomiejowi Wójcickiemu na 1 dan.
Kolejne gratulacje należały się naszym wspaniałym zawodniczkom, które odniosły sukcesy na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski – Ninie Bartnickiej, Darii Kwiatkowskiej i Sandrze Kosiec.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki ćwiczący na co dzień w różnych sekcjach naszego Klubu. Najmłodsi i najmniej doświadczeni zawodnicy wzięli udział w pokazie oraz w konkurencji sprawnościowej – Mały Karateka.

Nieco starsi i bardziej doświadczeni karatecy startowali w konkurencjach kata oraz kumite w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Emocje sięgnęły szczytu, gdy nadszedł czas na walki półfinałowe i finałowe. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki swoich faworytów. Zarówno wygrany, jak i przegrany zawsze pięknie dziękowali sobie za stoczony pojedynek.

Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali medale i dyplomy. Swoim pociechom kibicowali rodzice, najbliższa rodzina oraz znajomi. Poza matą na karateków czekały jeszcze inne atrakcje: przy pomocy zaprzyjaźnionych Rodziców urządzono kawiarenkę i wspaniałą pracownię ozdób świątecznych, gdzie zarówno młodsi jak i starsi mogli popisać się talentami w ozdabianiu bombek.

Na naszym turnieju pojawił się smok SJOK z zaprzyjaźnionego Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, które jak co roku wsparło organizację naszego przedsięwzięcia, za co składamy gorące podziękowania dyrektorowi panu Tomaszowi Paudynie i jego Pracownikom.
Gorące podziękowania także dla Tomasza Piotrowskiego i jego firmy Tresura psów, który już po raz kolejny wspiera nasze działania.

Dziękujemy Mariuszowi Wróblewskiemu i jego fotograficznej ekipie.

Bardzo dziękujemy naszej pięknej Śnieżynce – Magdalenie Łęczyckiej, która co roku, w pięknym stroju asystuje naszym sensei.

Dziękujemy także wszystkim Rodzicom i Członkom Klubu, którzy pomogli w organizacji Turnieju.

Mikołajkowy Turniej była to kolejna dobra okazja do spotkania z karate Kyokushin i popularyzacji tej dyscypliny w duchu dobrej sportowej rywalizacji w myśl hasła: „Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności”.