^ Back to Top

Mazowiecka Liga Karate Kyokushin - 14 marca 2015

Wyniki turnieju

   14 marca 2015 roku w Mińsku Mazowieckim odbyło się wspaniałe sportowe wydarzenie. Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushinkai pod patronatem OZK Województwa Mazowieckiego zorganizował turniej w ramach Mazowieckiej Ligi Karate. 

   Do ligowych zmagań zgłosiło się 13 klubów z Mazowsza. W zawodach wzięło udział stu trzydziestu karateka. Organizatorzy zapewnili widzom prawdziwie sportowe emocje. Ligowe rozgrywki rozpoczęły się o godz. 10.00 konkurencją kata. Młodzi adepci sztuki karate z ogromnym zaangażowaniem prezentowali układy formalne. Poziom rywalizacji był naprawdę imponujący, a sensei z zadowoleniem i dumą spoglądali na swoich podopiecznych. 

   Po konkurencji kata nastąpiło uroczyste otwarcie Ligi. Wszyscy zawodnicy weszli na matę, a odczytana przysięga dojo, przypomniała o najważniejszych wartościach, jakimi kierują się karatecy zarówno podczas sportowej rywalizacji, treningów i w codziennym życiu. 

   Prezes Mińsko-Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushinkai sensei Maciej Wójcicki przywitał wszystkich zgromadzonych i dokonał uroczystego otwarcia turnieju. Następnie zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności w kihon, krótki pokaz poprowadził sensei Paweł Galant. W krótkim pokazie technik niedozwolonych przypomniano podstawowe zasady walki.

   Około godz. 11.00, rozpoczęły się walki eliminacyjne, ćwierć i półfinałowe. Największe emocje wzbudziły oczywiście finały. Zawodnicy ze wszystkich klubów pokazali wysoki poziom wyszkolenia. Na pochwałę zasługują także trenerzy, którzy na co dzień pracują z młodymi adeptami sztuki karate, wpajając w nich nie tylko umiejętności sportowe, ale wspaniałe zasady poszanowania dla przeciwnika i umiejętność godnego znoszenia porażek. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki swoich faworytów. To co najpiękniejsze po walkach karate – to fakt, że zarówno wygrany, jak i przegrany, zawsze pięknie dziękują sobie za stoczony pojedynek.

   Po ostatnich walkach finałowych nastąpiła dekoracja zwycięzców. Fotorelacja do obejrzenia w galerii.

   Zarząd Mińsko-Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushinkai pragnie złożyć gorące podziękowania Sensei i ich podopiecznym ze wszystkich Klubów, które skorzystały z gościny mińskich karateków. Dziękujemy także za wszystkie miłe słowa, dotyczące organizacji ligi. Przed Zarządem mińskiego klubu kolejne wyzwania – 18 kwietnia odbędą się  uroczyste obchody trzydziestolecia działalności Klubu na terenie naszego miasta.