^ Back to Top

Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushinkai

fotorelacja znajduje się w zakładce zdjęcia 

6 grudnia 2015 roku w Hali Sportowej przy ul. Pięknej odbył się Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin zorganizowany przez Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushin. 

Turniej jak zwykle przyciągnął bardzo dużą liczbę zawodników oraz jeszcze liczniejszą grupę kibiców. Zwyczajowo rozpoczęliśmy ceremonią otwarcia, następnie kibice mieli możliwość podziwiać różne techniki wykonywane przez karateków. Głośny okrzyk „Kiai!” przywołał samego Świętego Mikołaja, który każdego uczestnika obdarował upominkiem.

W zawodach uczestniczyło ponad 150 zawodników i zawodniczek ćwiczących na co dzień w różnych sekcjach naszego Klubu. Najmłodsi i najmniej doświadczeni zawodnicy rywalizowali ze sobą w technikach kihon. Nieco starsi i bardziej doświadczeni karatecy startowali w konkurencjach kata oraz kumite w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Emocje sięgnęły szczytu, gdy nadszedł czas na walki półfinałowe i finałowe. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki swoich faworytów. To co najpiękniejsze po walkach karate – to fakt, że zarówno wygrany, jak i przegrany zawsze pięknie dziękują sobie za stoczony pojedynek. 

Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali puchary, medale i dyplomy. Swoim pociechom kibicowali rodzice, najbliższa rodzina oraz znajomi. Poza halą na karateków czekały jeszcze inne atrakcje: w kawiarence urządzono wspaniałą pracownię ozdób świątecznych, gdzie zarówno młodsi jak i starsi mogli popisać się talentami w ozdabianiu bombek, malowaniu figurek z masy solnej itp.  Uczestnicy Mikołajkowego Konkursu Plastycznego zaś, z niecierpliwością oczekiwali na wyniki. Komisja Konkursowa, której przewodniczył sensei Wawrzyniec miała nie lada kłopot z wyłonieniem najpiękniejszych prac. W związku z tym podjęła salomonowe rozwiązanie: uznała, że wszystkie prace są wyjątkowo piękne i wszystkie zasługują na nagrodzenie. Specjalne wyróżnienia zaś przyznano: Rafałowi Poziemskiemu za bardzo duży wkład pracy, Mateuszowi Surowcowi za dowcipną interpretację podziału ról wśród naszych sensei, Pani Krystynie Śliwińskiej nagrodę w kategorii „praca Rodzica”, Karol Ostrowski został wyróżniony w kategorii „Najmłodszy”, a Kamil Pytkowski za pracę o bardzo dużym stopniu trudności. 

Oprócz Świętego Mikołaja na naszym turnieju pojawił się smok SJOK z zaprzyjaźnionego Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, które jak co roku wsparło organizację naszego przedsięwzięcia, za co składamy gorące podziękowania dyrektorowi panu Tomaszowi Paudynie.

Zarząd Klubu pragnie złożyć gorące podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji Turnieju.

Mikołajkowy Turniej była to kolejna dobra okazja do spotkania z Karate Kyokushin i popularyzacji tej dyscypliny w duchu dobrej sportowej rywalizacji w myśl hasła: „Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności”.