^ Back to Top

Pierwsza POMOC


(artykuł prasowy) - więcej zdjęć w galerii

W Mińsko-Mazowieckim Klubie Karate trenują i młodsi i starsi. Karatecy przygotowują się do egzaminów na kolejne stopnie kyu, wytrwale walczą z własnymi słabościami, by godnie reprezentować Klub i miasto w ramach Mazowieckiej Ligii Karate. Oprócz osiągnięć sportowych, troski o podwyższanie umiejętności, dbałości o kondycję i harmonijny rozwój, zarząd MKKK stawia także na przekazywanie odpowiednich wartości, nauka postaw także w obliczu zagrożenia. 

W ramach współpracy z firmą Eskulapa odbyły się nietypowe treningi karate z udziałem rodziców. Mateusz Wawryszuk – instruktor reprezentujący firmę Eskulapa zgodził się przeprowadzić cykl spotkań o ratowaniu życia i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak ważne są pierwsze minuty po jakimś wypadku, zasłabnięciu i jak kruche jest ludzkie życie nie trzeba nikogo przekonywać. Czy w nagłym wypadku, w obliczu zagrożenia życia ludzkiego będziemy potrafili zachować zimną krew, czy będziemy umieli komuś pomóc? Wszystko zależy od naszej wiedzy, umiejętności i opanowania.  Żeby dobrze się przygotować do takiego wyzwania zarząd MKKK postanowił przeszkolić swoich karateków. Sensei Tomasz Bartnicki stwierdził: „Uznaliśmy, że takie szkolenie będzie bardziej wartościowe, jeśli dzieciom będą towarzyszyć ich rodzice. Ku naszej radości rodzice odpowiedzieli bardzo pozytywnie na nasze zaproszenie i chętnie włączyli się zarówno w rozgrzewkę, jak i zadania szkoleniowe.” Było to zarówno dla dzieci, jak i dla instruktorów wyjątkowe przeżycie. Obecność rodziców, oprócz celów dydaktycznych – przypomnienia zasad związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, ma także inny, głębszy i niezwykle wychowawczy wymiar. Rodzice pokazali swoim dzieciom, że ich sprawy są ważne. Sensei Maciej Wójcicki, prezes Klubu podsumowując zajęcia zwrócił się do Rodziców: „Dla nas prowadzących Klub, Państwa obecność była ważnym sygnałem, że popierają Państwo naszą działalność i identyfikują się z nami.” W tym półroczu czeka nas jeszcze doroczny Turniej o Puchar MKKK – już 17 kwietnia zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania, egzamin, wyjazdy  na zawody w ramach Mazowieckiej Ligii Karate, a także letni obóz karate. 

Jeszcze raz gorąco pragniemy podziękować za tak liczny udział w zajęciach, zachęcamy inne Kluby sportowe do naśladowania naszego pomysłu – bo co może być ważniejszego niż uratowanie komuś życia.