^ Back to Top

Mikołajkowy Turniej o Puchar Mińsko-Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin

 więcej zdjęć w galerii

4 grudnia 2016 roku w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin zorganizowany przez Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushin.

Turniej jak zwykle przyciągnął bardzo dużą liczbę zawodników oraz jeszcze liczniejszą grupę kibiców. Zwyczajowo rozpoczęliśmy ceremonią otwarcia, następnie kibice mieli możliwość podziwiać różne techniki wykonywane przez karateków. Sensei Maciej Wójcicki przywołał samego Świętego Mikołaja, który każdego uczestnika obdarował upominkiem.

W zawodach uczestniczyło 140 zawodników i zawodniczek ćwiczących na co dzień w różnych sekcjach naszego Klubu. Najmłodsi i najmniej doświadczeni zawodnicy rywalizowali ze sobą w technikach kihon. Nieco starsi i bardziej doświadczeni karatecy startowali w konkurencjach kata oraz kumite w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Emocje sięgnęły szczytu, gdy nadszedł czas na walki półfinałowe i finałowe. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki swoich faworytów. Zarówno wygrany, jak i przegrany zawsze pięknie dziękują sobie za stoczony pojedynek.
Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali puchary, medale i dyplomy. Swoim pociechom kibicowali rodzice, najbliższa rodzina oraz znajomi. Poza matą na karateków czekały jeszcze inne atrakcje: przy pomocy zaprzyjaźnionych Rodziców urządzono kawiarenkę i wspaniałą pracownię ozdób świątecznych, gdzie zarówno młodsi jak i starsi mogli popisać się talentami w ozdabianiu bombek, malowaniu figurek z masy solnej itp.  Uczestnicy Mikołajkowego Konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną z niecierpliwością oczekiwali na wyniki. Komisja Konkursowa, której przewodniczył sensei Wawrzyniec miała nie lada kłopot z wyłonieniem najpiękniejszych prac.
 W związku z tym podjęła salomonowe rozwiązanie: uznała, że wszystkie prace są wyjątkowo piękne i wszystkie zasługują na nagrodzenie. Prace można obejrzeć na naszej stronie facebookowej, gdzie zostanie ogłoszony jeszcze jeden konkurs.

Oprócz Świętego Mikołaja na naszym turnieju pojawił się smok SJOK z zaprzyjaźnionego Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, które jak co roku wsparło organizację naszego przedsięwzięcia, za co składamy gorące podziękowania dyrektorowi panu Tomaszowi Paudynie i jego Pracownikom.
Gorące podziękowania także dla Mikołaja Stosio za fotorelację z turnieju oraz dla Tomasza Piotrowskiego, który już po raz kolejny wspiera nasze działania.

Zarząd Klubu pragnie złożyć gorące podziękowania wszystkim Rodzicom i Członkom Klubu, którzy pomogli w organizacji Turnieju. 

Mikołajkowy Turniej była to kolejna dobra okazja do spotkania z karate Kyokushin i popularyzacji tej dyscypliny w duchu dobrej sportowej rywalizacji w myśl hasła: „Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności”.