^ Back to Top

Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushinkai pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki pana Marcina Jakubowskiego

artykuł prasowy

3 grudnia 2023 Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushin zorganizował doroczny Turniej Mikołajkowy pod patronatem Burmistrza Miasta.

Turniej jak zwykle przyciągnął bardzo dużą liczbę zawodników oraz jeszcze liczniejszą grupę kibiców. Zwyczajowo rozpoczęliśmy ceremonią otwarcia podczas której została uroczyście odczytana zarówno w języku polskim, jak i po japońsku przysięga DOJO – kodeks każdego karateki.
Zawodnicy zaprezentowali krótki pokaz technik karate. Następnie kibice mieli możliwość podziwiać przepiękny pokaz akrobatyczny przygotowany przez sekcję Akrobatyki działającą przy naszym Klubie. 

W zawodach uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki ćwiczący na co dzień w różnych sekcjach naszego Klubu. Najmłodsi i najmniej doświadczeni zawodnicy wzięli udział w pokazie oraz konkurencji Sprawny Karateka. Nieco starsi w konkurencji SUPER Fight, a ci bardziej doświadczeni karatecy startowali w konkurencjach kata, kata drużynowego oraz kumite w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Emocje sięgnęły szczytu, gdy nadszedł czas na walki półfinałowe i finałowe. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki swoich faworytów. Zarówno wygrany, jak i przegrany zawsze pięknie dziękowali sobie za stoczony pojedynek.
Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali puchary, medale i dyplomy. Swoim pociechom kibicowali rodzice, najbliższa rodzina oraz znajomi.
       Poza matą na karateków czekały jeszcze inne atrakcje: przy pomocy zaprzyjaźnionych Rodziców urządzono kawiarenkę i wspaniałą pracownię ozdób świątecznych, gdzie zarówno młodsi jak i starsi mogli popisać się talentami w ozdabianiu bombek. Na naszym turnieju pojawił się smok SJOK z zaprzyjaźnionego Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, które jak co roku wsparło organizację naszego przedsięwzięcia, za co składamy gorące podziękowania dyrektorowi panu Tomaszowi Paudynie i jego Pracownikom.
Gorące podziękowania także dla Tomasza Piotrowskiego i jego firmy Tresura psów, który już po raz kolejny wspiera nasze działania.

Dziękujemy także senpai Michałowi Zawadce – autorowi książek dla dzieci i rodziców, za ufundowanie nagród.

Zarząd Klubu pragnie złożyć gorące podziękowania Burmistrzowi Miasta Mińsk Mazowiecki panu Marcinowi Jakubowskiemu, za objęcie patronatem naszego wydarzenia.
Dziękujemy także wszystkim Rodzicom i Członkom Klubu, którzy pomogli w organizacji Turnieju.

Mikołajkowy Turniej była to kolejna dobra okazja do spotkania z karate Kyokushin i popularyzacji tej dyscypliny w duchu dobrej sportowej rywalizacji w myśl hasła: „Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności”.
Na zakończenie Turnieju oprócz podziękowań wszyscy przyjęli życzenia świąteczne i noworoczne.

                                                                                                          Aneta Bartnicka
                                                                                                             www.mkkk.pl