^ Back to Top

Doroczny Turniej o Puchar MKKK

Artykuł prasowy

24 kwietnia br. w hali sportowej przy ul. Kopernika z Mińsku Mazowieckim odbył się doroczny Turniej o Puchar Mińsko-Mazowieckiego Karate Kyokushin. 

Turniej jak zwykle przyciągnął bardzo dużą liczbę zawodników oraz jeszcze liczniejszą grupę kibiców. Zwyczajowo rozpoczęliśmy ceremonią otwarcia, następnie kibice mieli możliwość podziwiać różne techniki wykonywane przez karateków. Zdecydowanie było to miło i pożytecznie spędzone niedzielne przedpołudnie, choć pełne emocji i dobrych wrażeń.

W zawodach uczestniczyło ponad 130 zawodników i zawodniczek ćwiczących na co dzień w różnych sekcjach naszego Klubu. Najmłodsi i najmniej doświadczeni zawodnicy rywalizowali ze sobą w technikach kihon. Nieco starsi i bardziej doświadczeni karatecy startowali w konkurencjach kata oraz kumite w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Emocje sięgnęły szczytu, gdy nadszedł czas na walki półfinałowe i finałowe. Publiczność gorącym dopingiem zagrzewała do walki swoich faworytów. To co najpiękniejsze po walkach karate – to fakt, że zarówno wygrany, jak i przegrany zawsze pięknie dziękują sobie za stoczony pojedynek. 

Zawodnicy, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali puchary, medale i dyplomy. Swoim pociechom kibicowali rodzice, najbliższa rodzina oraz znajomi. Na naszym turnieju pojawiła się urocza smoczyca z zaprzyjaźnionego Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim, które jak co roku wsparło organizację naszego przedsięwzięcia, za co składamy gorące podziękowania dyrektorowi panu Tomaszowi Paudynie i jego pracownikom. 

Zarząd Klubu pragnie złożyć gorące podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji Turnieju, rodzicom i członkom Klubu.

Turniej to kolejna dobra okazja do spotkania z karate Kyokushin i popularyzacji tej dyscypliny w duchu dobrej sportowej rywalizacji w myśl hasła: „Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności”. Nasi karatecy jednak nie odpoczywają, a już przygotowują się do następnych występów w Mazowieckiej Lidze Karate, następnie nadejdzie czas na weryfikację swoich postępów treningowych na egzaminie szkoleniowym, który odbędzie się już w czerwcu. Mieszkańcy Mińska i amatorzy pikników będą mieli okazję oglądać nas w akcji podczas różnego rodzaju wydarzeń, w ramach imprez organizowanych przez Miasto.